یکشنبه، اسفند ۱۸، ۱۳۸۷

ویکی پاکوب از مرز 200 هم عبور کرد!!

سلام دوستان

در حال آماده کردن این پست بودم که تعداد مقاله های ویکی پاکوب از 200 گذشت که دیدم 215 مقاله ارسال شده است!!

سرعت رشد ویکی پاکوب باورنکردنی است!

آمار پاکوب نشان میدهد که از زمان راه اندازی آن در تیر87 تا بحال بیش از 33000 بازدید داشته است!

هدف از ایجاد این سایت فراهم آوردن امکانی است تا کوهنوردان و علاقه مندان به کوه و طبیعت و کوهنوردی دغدغه های خود را بیان کنند و اطلاعات و پیشنهاد ها و انتقاد های خود را ابراز کنند. یکی از امکاناتی که سعی کرده ایم در این سایت به صورت جدی به آن بپردازیم جمع آوری و ذخیره گزارش های کوهنوردی و یا طبیعت گردی و به اشتراک گذاردن آن هاست.

در اینجا همچنین امکان بحث و تبادل نظر در مورد مسایل مهم حوزه کوهنوردی فراهم آمده است

شاید برای اولین بار است که به رسم ویکی پدیا در این سایت یعنی ویکی پاکوب همه چیز بر اساس آزادی فکر و اندیشه و نظر در حوزه کوهنوردی و طبیعت پیش میرود.

شما یک ویرایش‌کنندهٔ ویکی‌پاکوب هستید! ویکی‌پاکوب سردبیر ندارد، و بین ویرایشگرهای آن هم رابطهٔ بالا به پایین وجود ندارد. بنابر این، ویرایشگران ویکی‌پاکوب با ویرایش و اصلاح ظاهر و محتوای مقالات ویکی‌پاکوب سیاست‌های آن را اجرا می‌کنند. مشارکت‌کنندگان ویکی‌پاکوب ، هم نویسنده و هم ویراستار مقالات هستند.

به ویکی پاکوب بیایید و پست جدیدی باز کنید ، دیگران را به ابراز نظر بخوانید و مسایل مورد علاقه خود را در حوزه کوهنوردی و طبیعت و محیط زیست بیان کنید .


به تالار پاکوب بیایید و به بحث و تبادل نظر در مورد مسایل مورد علاقه خود بپردازید


http://talar.pakoob.com
جشن هزارمین مقاله ویکی پاکوب ، خیلی دیر نخواهد بود!


ویکی پاکوب دانشنامه آزاد کوهنوردی است که هرکسی میتواند در آن بنویسد و مقاله خود را منتشر کند و یا به ویرایش مقاله های دیگران بپردازد ، ویکی پاکوب مکانی است برای همه علاقه مندان به کوهنوردی.

کار با ویکی پاکوب بسیار ساده است در نگاه اول دقیقا مانند نوشتن یک کامنت است . با صرف کمی وقت می توانید بیشتر در آن تبحر پیدا کنید .

با مشارکت در این کار شما نیز سهم خود از دانش و علاقه خود به کوه نوردی را در اختیار همگان قرار می دهید. با مطالعه راهنمای ویکی می توانید نحوه استفاده از آن را فرا بگیرید.

شما چه یک مربی کهنه کار باشید یا یک تازه کار علاقه مند در هر حال می توانید با مشارکت در بحث های ویکی پاکوب مطالب آن را کامل کنید.


کوهنوردی را می توان یک ورزش گروهی شمرد هر چند فردیت در آن محترم است. بیاید با مشارکت در ویکی پاکوب علاقه جمعی خود را به کوهنوردی بیش از پیش ثابت کنیم.


هیچ نظری موجود نیست: