دوشنبه، اردیبهشت ۰۲، ۱۳۹۲

مرگ یک سنگ نورد در بیستون!

خبرگزاری بین المللی کردپرس _ سرویس ورزشی: عصر روز جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ یک کوهنورد کنگاوری به نام رضا جعفری در بخش غربی دیواره بیستون و در حین صعود از مسیر "آیگر" دچار حادثه شد و بر اثر ضرب دیدگی و شدت جراحات وارده درگذشت.

به گزارش خبرنگار کردپرس و به نقل از اعضای گروه امداد حاضر در محل حادثه عصر روز گذشته (جمعه 30 / 1 / 92) یک گروه چهار نفره کوهنوردی از شهرستان کنگاور اقدام به صعود از بخش غربی دیواره بیستون (مسیر "آیگر") می کنند که در حین انجام  این کار یکی از اعضای این گروه به نام رضا جعفری دچار حادثه شده و چندین متر به حالت پاندول در می آید.


در پی این حادثه هیئت کوهنوردی استان کرمانشاه بلافاصله یک تیم متشکل از کوهنوردان زبده و فنی کار کرمانشاهی را با همکاری تحسین برانگیز جمعیت هلال احمر کرمانشاه به محل وقوع حادثه اعزام می کند. این تیم کوهنوردی پس از چهار ساعت تلاش در تاریکی شب و در دیواره بیستون عاقبت ساعت یک و نیم بامداد خود را به مکان وقوع حادثه در مسیر "آیگر" می رسانند که متأسفانه با جسد بی جان کوهنورد حادثه دیده روبرو می شوند که بر اثر ضرب دیدگی و شدت جراحات وارده درگذشته است.


به گزارش سرویس ورزشی کردپرس از اوایل صبح امروز کوهنوردان کرمانشاهی در حال برنامه ریزی برای انتقال پیکر مرحوم رضا جعفری به پایین دیواره بیستون هستند.
گفتنی است مرحوم رضا جعفری کوهنورد جوان کنگاوری متأهل و دارای یک فرزند پسر است. خبرگزاری کردپرس در گذشت این کوهنورد را به خانواده داغدار وی تسلیت می گوید.

پ ن  منبع خبر من سایت کوهستان (رامیار) بود.

هیچ نظری موجود نیست: