پنجشنبه، شهریور ۰۱، ۱۳۸۶

اعتراض به قتل عام پرندگان بختگان ، روز دوشنبه مقابل سازمان محیط زیست

روز دوشنبه ، جمعی از طرفداران محیطزیست در اعتراض به قتل عام فلامینگوهای پارک ملی بختگان در استان فارس با تجمع در مقابل سازمان محیط زیست ، به سوگ خواهند نشست . این اجتماع که قرار بود روز شنبه برگزار شود با دو روز تاخیر به دوشنبه موکول شد

از شما دوستان و همراهان سبز سرزمین ام که هرگونه تجاوز و تخریب محیط زیست به بهانه سد سازی و جاده سازی و ... را تاب نیاورده ،دعوت می کنم در این سوگواری حاضر شوید و از آنها که وظیفه نگهداری و پاسداری از اصل ۴۵ و ۵۰ قانون اساسی را بر عهده دارند بپرسید چگونه حافظ این دو اصل قانون اساسی بوده اند در حالیکه مجریان طرح های توسعه ناپایدار گستاخانه آب را به روی هزاران هزار جاندار در پارک ملی بختگان و ارومیه می بندند و در یک لحظه حکم نابودی ۲۰۰۰ جوجه فلامینگو بخت برگشته مظلوم را در بختگان صادر می کنند ؟ از آنها که بر کرسی تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی نشسته اند بپرسید الحق و النصاف در طول این ۳۰ سال اخیر آیا حتی یکبار هم به تحقیق و تفحص پیرامون یکی از این جنایات زیست محیطی پرداختند ؟

از دستگاه قضایی بپرسید آیا براستی ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی درباره مجازات عاملان تخریب محیط زیست ( در این قانون به صراحت به تخریب پارک های ملی هم اشاره شده است ) را تنها برای زینت بخشیدن به قوانین مجازات اسلامی وضع کرده اند ؟ از سازمان محیط زیست بپرسید که اصلا چه کرده است و چند بار تاکنون برای بازپس گیری حقابه بختگان با مسئولان وزارت نیرو پای مذاکره نشسته ؟ و اگر وزارت نیرو سرپیچی می کند چرا به حکم قانون از وزرات نیرو به دادگاه شکایت نمی کند ؟ از دادستان محترم کشور بپرسید آیا میراث طبیعی این سرزمین متعلق به عموم نیست که هیچوقت ایشان به عنوان مدعی العموم علیه عاملان تخریب طبیعت شکایت نمی کند ؟

چه کسی باید به داد طبیعت مظلوم و حیات وحش بدبخت سرزمین ام برسد ؟ چه کسی ؟ آیا اساسا انفال به دست حکومت سپرده شده تا به هرنحوی که دوست داشت آن را نابود کند ؟ کجاست اخلاق زیست محیطی؟ کجاست وجدان و معرفت ما که اینچنین با طبیعت مان با پارک های ملی مان و مناطق حفاظت شده مان که به قیمت ریخته شدن خون پاک بیش از ۹۵ شهید محیط زیست تا به امروز حفظ شده ، برخورد می کنیم ؟

آدرس : ضلع شمالی بزرگراه حکیم از شرق به غرب ، بین بزرگراه شیخ فضل ا.. و یادگار امام ، پارک طبیعت پردیسان

جهت هماهنگی در وبلاگ (طراحی با طبیعت) پیام بگذارید.

هیچ نظری موجود نیست: