چهارشنبه، اسفند ۱۵، ۱۳۸۶

من درخت نمی کارم


قطع 7000 اصله درخت در پارک جنگلی خرگوش درهبه نقل از خبرگزاری جکهوری اسلامی
ادامه در لینک زیر
http://www1.irna.ir/fa/news/view/menu-149/8612140481202413.htm

نماينده جامعه جنگل باني روزسه‌شنبه درنشست اعتراض‌آميز جمعي از تشكلهاي زيست محيطي نسبت به تخريب‌هاي اخير جنگلها، اعلام كرد: جامعه جنگل باني در اعتراض به تخريب‌هاي جنگلهاي اخير در تهران و برخي نقاط ديگر كشور در مراسم روز درختكاري شركت نمي‌كند.
مهندس "كاظم نصرتي " دراين نشست به خبرنگاران ، گفت : در سه سال اخير هر سال در آستانه هفته منابع طبيعي مشكل تخريب جنگلهاي دست كاشت و جنگلهاي اطراف تهران وجود داشته كه هر سال نيز تشديد و تلاش شده مسوول اين پديده‌هاي منفي ديگر مديران معرفي شوند.......در اعتماد بخوانید:
http://www.etemaad.com/Released/86-12-15/213.htm

در هفته منابع طبيعي انجام گرفت


همزمان با هفته منابع طبيعي و روز درختکاري، جزئيات عمليات قطع درختان منطقه خرگوش دره که دوشنبه شب توسط شهرداري تهران و با مجوز اداره کل منابع طبيعي استان تهران صورت گرفت، همچنان در هاله يي از ابهام به سر مي برد.در همين حال خبرهاي رسيده از برخي شاهدان عيني از اين حکايت دارد که قطع درختان تا 7 هزار اصله بوده است اما شهرداري تهران رقم اين درختان را 2300 اصله اعلام کرد.درختان منطقه خرگوش دره با هدف اتصال بزرگراه همت به اتوبان آزادگان در حالي قطع شدند که هيچ يک از مديران اداره کل منابع طبيعي استان تهران حاضر به پاسخگويي در اين باره نشدند........دیده بان محیط زیست
http://jamshidi6.blogfa.com/

جناب قالیباف! سردار جنگل تراشی در نیمه شب ! دو سال قبل لویزان را زیر و رو کردی و سال قبل سرخه حصار و امسال هم خرگوش دره را ! شما چه از جان این شهر می خواهی ؟ شما چه از جان جنگل می خواهی ؟ این بار چه توجیهی می آوری ؟ که فلان قد درخت د رجای دیگری می کاری ؟!!

سرکار خانم ابتکار ! شما گفتی شورا قطع درخت را به هیچ وجه تایید نمی کند و ممنوع اعلام کرده ! شما دو ماه قبل در گفتگو با من گفتی ! حال چه می گویید ؟؟؟ این ۵۰ کامیون لاشه درخت می برند یا تیر آهن ؟ این چگونه شورای شهری است که جرات و شهامت برخورد با این همه جنایت های زیست محیطی شهردار را ندارد ! مگر نه اینکه امشب شورای شهر اهواز با شجاعت هر چه بیشتر اعضای کمیسیون قطع درخت رادر اهواز از کار برکنار کرد ؟ مگر نه اینکه همین چند روز قبل رییس سازمان پارکهای اهواز را از کار برکنار کرد ؟۱۵ نفر در شورای شهر تهران نشسته اند که چه ؟ که همه پارک های جنگلی تهران را ویرانه کنند ؟...


جناب قالیباف ! لکه ننگ با رنگ پاگ نمی شود ! این همه نیرو در خرگوش دره ریخته ای که چه ؟ که تا صبح آثار جرم را پاک کنند ؟ آنها که باید ببینند دیدند . آنها که باید بدانند دانستند !

من نمی دانم این همه فریب کاری برای چه ؟ این همه ریا و دروغ و تظاهر برای چه ؟...


این را می نویسم برای باغبان پیر شهر تهران . برای جناب مختاری ، رییس سازمان پارکها و فضای سبز شهر تهران ! فردی که سالهاست علی رغم تغییر و تحولات پی درپی در شهرداری همچنان بر مسند ریاست این سازمان تکیه زده . البته این مهم نیست . مهم این است که او ادعا دارد باغبان این شهر است !!
من ندیدم باغبانی به این سنگ دلی ! من ندیدم باغبانی به این بی رحمی ! که به جای انکه جان بدهد چه جانها که تا به امروز نگرفته است ...

آقای باغبان پیر شهر تهران ! آنچه دیشب به برکت سکوت شما و شاید هم مجوز کمیسیون ماده ۷ تان ریشه کن شد ۷۰۰۰ درخت کاج ۴۰ ساله بود . ۵۰ کامیون و لودر برای ۱۰ اصله درخت اونجا جمع نشده بودند ! برای این همه درخت آمده بودند ........


من درخت نمی کارم ! من در اعتراض به جنایتی که هر ساله در آستانه هفته منابع طبیعی با بی شرمی هر چه تمام تر اتفاق می افتد درخت نمی کارم ! من در عرصه ای که متعلق به شهرداری یا سازمان جنگل باشد دیگر درخت نمی کارم ! من به نشان قطع این همه درخت نهالی در حیاط منزل مان می کارم .

امشب ۷۰۰۰ درخت از میان درختان کاج پارک جنگلی خرگوش دره فریاد برآوردند و همه ما را صدا زدند . همه ما را به دادخواهی فراخواندند اما همه شنیدند و هیچ کس کاری نکرد !


منابع : ایرنا , اعتماد ، دیده بان محیط زیست ایران (مژگان جمشیدی)

۱ نظر:

ناشناس گفت...

عكسهاي پيمايش كوير شهداد
http://kolaheh.persianblog.ir/post/153